w tym tekście dowiesz się jak przygotować samochód do wakacyjnej podróży, gdzie można sprawdzić pojazd przed wyjazdem oraz o czym warto pamiętać udając się w wakacyjną podróż samochodem.

Wielogodzinna jazda w korkach, upale i często z mocno obciążonym pojazdem to trudne warunki nie tylko dla kierowcy, ale i jego samochodu. Warto pamiętać o tym żeby przed wyjazdem przygotować pojazd do dłuższej trasy.

termin ważności przeglądu rejestracyjnego i ubezpieczenia

Otwórz dowód rejestracyjny Twojego samochodu i sprawdź, do kiedy są ważne jego badania techniczne. Jeśli skończyła się ich ważność, bądź też upływa podczas planowanego urlopu, koniecznie odwiedź naszą, najbliższą stację kontroli pojazdów przed wyjazdem.

Jeśli zaś przegląd Twojego samochodu jest ważny, a mimo to chcesz go sprawdzić to także możesz odwiedzić jedną z naszych stacji. Dla naszych klientów usługa sprawdzenia pojazdu przed wyjazdem jest całkowicie darmowa!

Na miejscu nasi eksperci sprawdzą między innymi:
Sprawdzanie Skuteczność działania hamulców
Sprawdzanie skuteczności działania hamulców
  • Skuteczność działania hamulców –  za pomocą profesjonalnego urządzenia rolkowego sprawdzone zostaną hamulce robocze oraz postojowy.
Przegląd - jak wygląda badanie? Jak się przygotować do przeglądu?
Kontrola stanu układu kierowniczego oraz zawieszenia
  • Stan układu kierowniczego – stan drążków kierowniczych, zwrotnic, połączeń oraz zbieżność kół.
  • Stan podwozia i zawieszenia –  sprawność amortyzatorów oraz stan techniczny: wahaczy, ramy podwozia oraz resorów,
Sprawdzanie skuteczności działania oświetlenia
Sprawdzanie skuteczności działania oświetlenia
  • Skuteczność oświetlenia – światła zewnętrzne, odchylenie strumienia świateł mijania, poziom jasności i barwę. Istnieje również możliwość ustawienia świateł na miejscu.
Manometr - kontrola ciśnienia w oponach
Manometr – kontrola ciśnienia w oponach
  • Ogumienie – Stan techniczny i ciśnienie powietrza w oponach. Nieprawidłowe ciśnienie wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.
Co należy sprawdzić samemu przed wyjazdem?
  •  Poziom oleju Kontrola i uzupełnienie poziomu oleju to absolutne minimum, które trzeba wykonać przed wyjazdem w dłuższą podróż. Nie ma to znaczenia, czy samochód jest zupełnie nowy, czy już nieco starszy – poziom oleju musi być zawsze prawidłowy.
Sprawdzanie poziomu oleju
  • Warto przyjrzeć się poziomom innych płynów eksploatacyjnych – do spryskiwaczy, hamulcowego oraz chłodniczego.
  •  Niezbędne wyposażenie Trójkąt ostrzegawczy i gaśnica są obowiązkowym wyposażeniem samochodu w Polsce. Przed wyprawą warto także doposażyć auto w porządną apteczkę, kamizelki odblaskowe, linkę holowniczą i przewody rozruchowe. Warto także sprawdzić jakie jest wyposażenie obowiązkowe samochodu w kraju, do którego się wybierasz.
  • Komfort podróży – latem warto sprawdzić czy klimatyzacja samochodowa działa prawidłowo oraz czy filtr kabinowy nie jest zapchany.
Myjnia samoobslugowa Gdynia Dąbka Obłuże
Myjnia samoobsługowa Gdynia Dąbka Obłuże